Quantum 2460-63SECP-2 60" W x 24" D x 63" H Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
2460-63SECP-2
MPN:
2460-63SECP-2
picture
picture
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Enhance your storage solutions with the Quantum 2460-63SECP-2 security unit. This robust unit measures 60" W x 24" D x 63" H and features a green epoxy antimicrobial finish, ensuring durability and safety in any kitchen environment.
  • Durable epoxy-coated steel construction
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Ideal for food service environments
  • Robust stationary security unit design
  • Includes multiple shelves for storage
  • Green epoxy antimicrobial finish
Weight266 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth60 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)24"
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight266 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth60 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)24"
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialEpoxy-Coated Steel
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf