Quantum M1836-69SECP-2 69" H x 36" W x 18" D Green Epoxy Coated Finish Mobile Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
M1836-69SECP-2
MPN:
M1836-69SECP-2
Commercial design services
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Easy mobility with four casters
  • Robust wire construction for stability
  • Mobile security unit for versatile use
  • Includes multiple shelves for storage
  • Durable green epoxy-coated finish
Weight173 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight173 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialEpoxy-Coated Steel
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf