Quantum M2160-69SECP-2 69" H x 60" W x 21" D Green Epoxy Coated Finish Mobile Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
M2160-69SECP-2
MPN:
M2160-69SECP-2
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for food service use
  • Security panel set enhances safety
  • Robust construction supports heavy loads
  • Mobile design for easy relocation
  • Includes multiple shelves for storage
  • Durable green epoxy-coated finish
Weight258 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth60 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight258 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth60 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialEpoxy-Coated Steel
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
Related products
picture
Rosseto EZ535 (2) 1.3 Gal. Countertop EZ-SERV Dispenser
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco KSS-3010 120" W x 30" D 14 Gauge 304 Stainless Steel and 18 Gauge Undershelf Work Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco K-610A Stainless Steel Removable Perforated Bottom Strainer
Thunder Group 1008AR 7.88" Dia. Melamine Rose Round Plate