Quantum WR54-1824SG 24" W x 18" D x 54" H Galvanized Steel Solid Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1824SG
MPN:
WR54-1824SG
Commercial design services
  • Includes four solid shelves for ample space
  • Supports up to 600 pounds of weight
  • Compact dimensions fit various environments
  • Robust galvanized steel construction
  • Stationary design for stable storage
  • NSF certified for food safety compliance
Weight56 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)18"
Filter TypeStarter Shelving Units
MaterialGalvanized Steel
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleStationary
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishGalvanized Steel
Weight56 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)18"
MaterialGalvanized Steel
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleStationary
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishGalvanized Steel
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum HB60S 60" L 304 Stainless Steel Hang Rail
Pro IconFree shipping
picture
National Public Seating 6010-MY 46" Scratch Resistant Laminate with MDF Core Oklahoma Sound Aristocrat Floor Lectern