Quantum MD1836-70SECP 70" H x 36" W x 18" D Green Epoxy Coated Finish Mobile with Dolly Base Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
MD1836-70SECP
MPN:
MD1836-70SECP
picture
picture
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Four plate casters for easy mobility
  • NSF certified for safe food handling
  • Robust wire construction for stability
  • Mobile security unit with dolly base
  • Includes top and bottom shelves for storage
  • Green epoxy-coated finish for durability
Weight165 LBS
Height70 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight165 LBS
Height70 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialEpoxy-Coated Steel
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving