Quantum MD2448-70SECP 70" H x 48" W x 24" D Green Epoxy Coated Finish Mobile with Dolly Base Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
MD2448-70SECP
MPN:
MD2448-70SECP
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Four plate casters for smooth mobility
  • NSF certified for food service use
  • Spacious 48" W x 24" D storage area
  • Mobile design for easy transport
  • Includes security panel doors for safety
  • Durable green epoxy-coated finish
Weight200 LBS
Height70 (H)
Width24 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)24"
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight200 LBS
Height70 (H)
Width24 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)24"
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialEpoxy-Coated Steel
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
Related products
picture
Vollrath 3664220 45.44" W x 18" D x 21.5" H Thick Polyurethane Foam Insulation Standard Drains Drop-In Short Sided Hot Well
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto GLS039G 15.4" W x 2.2" H Gold Handmade Glass Round Spiro Bowl
Pro IconFree shipping
Advance Tabco FFTG-12108 108" W x 12" D x 4" H 14 Gauge Stainless Steel Floor Trough
Vollrath 40753 #22 1/2" Holes Grinder Plate
Vollrath 6714CC 14" Diameter x 1 1/2" Deep Clear Coat Anodized Finish Deep Dish Pizza Pan
Manitowoc LB1448 1337 Lbs. Stainless Steel Front and Sides Large Upright Storage
Micro Matic DP-1608-SL 47.25" W x 19.75" D Stainless Steel Sun Line Platform Drip Tray for 6-10 Faucets
T&S Brass EC-3130-VF05-HG 4.94" Spread Deck Mount 0.5 GPM ChekPoint Electronic Above Deck Sensor Faucet
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf