Quantum RSO2422-11 24" W x 22.5" D x 11" H Gray Polyethylene Stacker Straight Wall Container
Shop all Quantum Storage Boxes & Bins
SKU:
RSO2422-11
MPN:
RSO2422-11
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Holds up to 175 pounds securely
  • Stackable design saves valuable space
  • Made in the USA for quality assurance
  • Durable gray polyethylene construction
  • Handles for easy transport and access
  • Designed for efficient food storage
Weight8 LBS
Height11 (H)
Width22.5 (W)
Depth24 (D)
ColorGray
ConstructionPolyethylene
Filter TypeLids
Length24"
ManufacturerQuantum
Item TypeLids
Weight8 LBS
Height11 (H)
Width22.5 (W)
Depth24 (D)
ColorGray
ConstructionPolyethylene
Filter TypeLids
Length24"
ManufacturerQuantum
Item TypeLids
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • Made in USA certification
  • Storage and Transport
  • Food Storage Supplies
  • Lug / Tote Boxes
  • Storage and Transport
  • Food Storage Supplies
  • Lug / Tote Boxes