Quantum WR54-1436GY 36" W x 14" D x 54" H Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1436GY
MPN:
WR54-1436GY
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow
  • NSF certified for food safety
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds
  • Four adjustable wire shelves
Weight44 LBS
Height54 (H)
Width14 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)14
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight44 LBS
Height54 (H)
Width14 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)14
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit