Quantum WR54-1448GY 48" W x 14" D x 54" H Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1448GY
MPN:
WR54-1448GY
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight56 LBS
Height54 (H)
Width14 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)14
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide