Quantum WR54-1836GY-5 36" W x 18" D x 54" H Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1836GY-5
MPN:
WR54-1836GY-5
Commercial design services
  • NSF certified for food service safety
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • Easy assembly with included posts
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight62 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight62 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
  • Wire Shelving Kit