Quantum WR54-1842BK 42" W x 18" D x 54" H Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1842BK
MPN:
WR54-1842BK
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow
  • NSF certified for food safety
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds
  • Four adjustable wire shelves
Weight56 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth42 (D)
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
StyleVented
Weight56 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth42 (D)
FinishEpoxy
  • Wire Shelving Kit