Quantum WR54-1860S-5 60" W x 18" D x 54" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1860S-5
MPN:
WR54-1860S-5
Commercial design services
  • Vented design promotes air circulation
  • NSF certified for food safety compliance
  • Ideal for commercial kitchen environments
  • Robust stainless steel construction
  • Five adjustable wire shelves included
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight97 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth60 (D)
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight97 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth60 (D)
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit