Quantum WR54-1872GY-5 72" W x 18" D x 54" H Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1872GY-5
MPN:
WR54-1872GY-5
Commercial design services
Optimize your storage with the Quantum WR54-1872GY-5 wire shelving starter kit. This sturdy unit measures 72" W x 18" D x 54" H and holds up to 700 pounds, featuring five durable wire shelves for versatile organization.
  • Vented design promotes airflow
  • NSF certified for food safety
  • Ideal for kitchens, restaurants, storage
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds
  • Five adjustable wire shelves
Weight112 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth72 (D)
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight112 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth72 (D)
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit