Quantum WR54-2154BK-5 54" W x 21" D Black Epoxy Finish Includes 5 Wire Shelves Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-2154BK-5
MPN:
WR54-2154BK-5
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • NSF certified for food safety standards
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 800 lbs. capacity
  • Five wire shelves for optimal storage
Weight92 LBS
Height54 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight92 LBS
Height54 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)21" Deep
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
  • Wire Shelving Kit
picture
CTC M915101BR 16" x 16" Brown Microfiber Rectangle Terry Cloth - Pack/12
Pro IconFree shipping
Rosseto SM269 White Stainless Steel Polygon Forme Tray and Riser Set
Advance Tabco MI-60 62.5" W x 25.5" D Square Tubular Stainless Steel Frame Ceiling Mounted Tilting Demo Mirror