Quantum WR6-36-1236-102CO 36" W x 12" D Chrome Plated 6 Shelves Bin Wire Shelving System
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR6-36-1236-102CO
MPN:
WR6-36-1236-102CO
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Compact dimensions fit tight spaces
  • Conductive design for static control
  • Durable chrome plated wire construction
  • Includes six versatile wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. per shelf
Weight50 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth36 (D)
CastersWithout Casters
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Number of Shelves6 Shelves
ManufacturerQuantum
Weight50 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth36 (D)
CastersWithout Casters
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Number of Shelves6 Shelves
ManufacturerQuantum
Downloads
  • Downloadmanual
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Rosseto LD188 2 Gal. Black Acrylic Cuboid Lucid Beverage Dispenser
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco 94-23-60-24L 95" W 14 Gauge Stainless Steel Base Regaline Sink
Pro IconFree shipping
Advance Tabco KLG-249 108" W x 24" D Galvanized Base 14 Gauge Work Table
Metro 1436QC 14" D x 36" W Chrome qwikSLOT Shelf
Alto-Shaam 1200-S Full Size Stainless Steel Solid Door Halo Heat Holding Cabinet - 120 Volts
Duke SOLID-FX-6CU 88" W x 12.25" D Stainless Steel 2 Rails Stationary Tray Slide
American Metalcraft HMCB14 14 Oz. Black Stainless Steel Hammered Finish Collins Glass
Vollrath FML-2V 6.5" W x 5.38" D x 13.44" H Black Plastic (2) Vertical Mount Flush Mount Lid Holder
Carlisle 9690403 35 Qt. Black Side Press Wringer & Soiled Water Insert OmniFit Mop Bucket Combo
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf