Quantum WR63-1424C-5 24" W x 14" D x 63" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-1424C-5
MPN:
WR63-1424C-5
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • NSF certified for food safety standards
  • Durable chrome plated wire construction
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. of weight
Weight46 LBS
Height63 (H)
Width14 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)14"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight46 LBS
Height63 (H)
Width14 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)14"
FinishChrome
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum PT-PR-S 5" x 1.25" Rigid Polyurethane Caster
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Advance Tabco SKG-245 60" W x 24" D Stainless Steel Base 16 Gauge Work Table
Yanco NS-106T 6.5" Dia. Tan Melamine Round Nessico Plate