Quantum WR63-1836S 36" W x 18" D x 63" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-1836S
MPN:
WR63-1836S
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes air circulation
  • NSF certified for food safety compliance
  • Ideal for commercial kitchen storage
  • Durable 304 stainless steel construction
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 lbs of weight
Weight56 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)18"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishStainless Steel
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight56 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)18"
FinishStainless Steel
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit