Quantum WR63-1872BK 72" W x 18" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-1872BK
MPN:
WR63-1872BK
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • NSF certified for food safety compliance
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. of weight
Weight94 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)18"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)72"
StyleVented
Weight94 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)18"
FinishEpoxy
Width (side - side)72"