Quantum WR63-2142BK 42" W x 21" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2142BK
MPN:
WR63-2142BK
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes air circulation
  • NSF certified for food safety compliance
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 800 pounds of weight
  • Four adjustable shelves for optimal storage
Weight62 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)42"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight62 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)21"
FinishEpoxy
Width (side - side)42"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit