Quantum WR86-3036S 36" W x 30" D x 86" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-3036S
MPN:
WR86-3036S
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • NSF certified for food safety compliance
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable 304 stainless steel construction
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight80 LBS
Height86 (H)
Width30 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)30" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
StyleVented
Weight80 LBS
Height86 (H)
Width30 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)30" Deep
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
  • Wire Shelving Kit