Quantum WR63-2454C-5 54" W x 24" D x 63" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2454C-5
MPN:
WR63-2454C-5
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Supports up to 800 lbs. per shelf
  • Five adjustable shelves for versatile storage
  • Robust wire shelving for heavy-duty use
  • NSF certified for food safety compliance
  • Chrome plated finish for durability
Weight104 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Width (side - side)54"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight104 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)24"
FinishChrome
Width (side - side)54"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit