Quantum WR63-2460BK-5 60" W x 24" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2460BK-5
MPN:
WR63-2460BK-5
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your storage solutions with the Quantum WR63-2460BK-5 wire shelving starter kit. This sturdy unit measures 60" W x 24" D x 63" H and supports up to 800 pounds, featuring five durable wire shelves in black.
  • Vented style promotes air circulation
  • NSF certified for food safety compliance
  • Supports up to 800 pounds of weight
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Five adjustable wire shelves for flexibility
  • Designed for heavy-duty storage needs
Weight119 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)60"