Quantum WR63-3036BK 36" W x 30" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-3036BK
MPN:
WR63-3036BK
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design for air circulation
  • NSF certified for food safety
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 800 pounds
  • Four adjustable wire shelves
Weight74 LBS
Height63 (H)
Width30 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight74 LBS
Height63 (H)
Width30 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)30"
FinishEpoxy
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum WR74-2424C 24" W x 24" D x 74" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco 4-2-60 60" W 16 Gauge Galvanized Square Corner Scullery Sink