Quantum WR74-1830WPM-5 30" W x 18" D x 74" H Green 5 Louvered Wire Plastic Mat Shelving Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-1830WPM-5
MPN:
WR74-1830WPM-5
Commercial design services
  • NSF certified for food service use
  • Includes essential assembly components
  • Max weight capacity of 700 pounds
  • Durable 5-tier shelving for heavy loads
  • Stationary design for stability and safety
  • Green epoxy antimicrobial coating
Weight56 LBS
Height74 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
Color/FinishGreen
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
Posts/Uprights4
StyleStationary
Width (side - side)25" - 30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishEpoxy
Weight56 LBS
Height74 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
Color/FinishGreen
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
Posts/Uprights4
StyleStationary
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishEpoxy
  • Wire Shelving Kit