Quantum WR74-3660GY 60" W x 36" D x 74" H Gray Epoxy Coated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-3660GY
MPN:
WR74-3660GY
Commercial design services
  • Vented design enhances airflow
  • NSF certified for food safety
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds
  • Four adjustable wire shelves
Weight132 LBS
Height74 (H)
Width36 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
StyleVented
Weight132 LBS
Height74 (H)
Width36 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit