Quantum WR86-1260S-5 60" W x 86" H x 12" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1260S-5
MPN:
WR86-1260S-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety standards
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Ideal for commercial kitchen storage
  • Sturdy stainless steel construction
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight90 LBS
Height86 (H)
Width12 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight90 LBS
Height86 (H)
Width12 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit