Quantum WR86-1454GY-5 54" W x 86" H x 12" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1454GY-5
MPN:
WR86-1454GY-5
Commercial design services
  • Compact dimensions fit various spaces
  • NSF certified for food service safety
  • Easy assembly with included components
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Five shelves support up to 700 pounds
  • Vented design promotes airflow and hygiene
Weight80 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight80 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit