Quantum WR86-1854BK 54" W x 86" H x 18" D Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1854BK
MPN:
WR86-1854BK
Commercial design services
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Ideal for commercial kitchen storage
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight80 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight80 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit