Quantum WR86-1872GY-5 72" W x 86" H x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1872GY-5
MPN:
WR86-1872GY-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Designed for easy assembly and use
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Includes five vented wire shelves
  • Robust 700 lb. weight capacity per shelf
Weight120 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight120 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit