Quantum WR86-3048C 48" W x 30" D x 86" H Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-3048C
MPN:
WR86-3048C
Commercial design services
  • Supports up to 700 pounds
  • Includes four adjustable shelves
  • Vented design promotes air circulation
  • Robust wire shelving for heavy-duty use
  • NSF certified for food safety
  • Chrome plated finish for durability
Weight104 LBS
Height86 (H)
Width30 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)30" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
StyleVented
Weight104 LBS
Height86 (H)
Width30 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)30" Deep
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Advance Tabco TMG-365 60" W x 36" D Galvanized Base 16 Gauge Flat Top Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco TMS-308 96" W x 30" D Stainless Steel Base 16 Gauge Flat Top Work Table with Side and Rear Crossrails
Pro IconFree shipping
Advance Tabco PRA-SSC-PT42 23.5" W x 38.5" D Stainless Steel Prestige Sliding Cover for 42" Pass-Thru Ice Bin
Advance Tabco HK-SS-365M 36" D x 60" W 14 Gauge 304 Stainless Steel Work Table
Advance Tabco K-117-TS 12" W Pre-Rinse Add-A-Faucet
Yanco CAT-9024 13" L x 10" W White Melamine Rectangular Catering Cake Plate