Quantum WR86-3060C 60" W x 30" D x 86" H Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-3060C
MPN:
WR86-3060C
Commercial design services
  • Supports up to 700 pounds
  • Includes four adjustable shelves
  • Vented design promotes airflow and prevents moisture
  • Robust wire shelving for heavy use
  • NSF certified for food safety
  • Chrome plated for durability
Weight128 LBS
Height86 (H)
Width30 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)30" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
StyleVented
Weight128 LBS
Height86 (H)
Width30 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)30" Deep
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
  • Wire Shelving Kit