Quantum WRS5-86-2148SS 48" W x 21" D x 86" H Stainless Steel Solid Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WRS5-86-2148SS
MPN:
WRS5-86-2148SS
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Stationary design ensures stability
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable 304 stainless steel construction
  • Includes five solid shelves for storage
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight130 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
FinishStainless Steel
Weight130 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Advance Tabco TAG-363 36" W x 36" D 16 Gauge 430 Stainless Steel Work Table