Quantum WRS5-86-2154SS 54" W x 21" D x 86" H Stainless Steel Solid Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WRS5-86-2154SS
MPN:
WRS5-86-2154SS
Commercial design services
  • 304 stainless steel for durability
  • Stationary design ensures stability
  • Supports up to 700 pounds per shelf
  • Sturdy construction for heavy-duty use
  • Five solid shelves for ample storage
  • NSF certified for food safety compliance
Weight145 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
FinishStainless Steel
Weight145 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
  • Wire Shelving Kit