Comstock-Castle CCHRB24-LP 24" W Countertop Liquid Propane Char-Broiler - 80,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Broilers
SKU:
CCHRB24-LP
MPN:
CCHRB24
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 5 - 7 Business Days
Warranty
Commercial design services
Comstock-Castle CCHRB24-LP char-broiler delivers 80,000 BTU via four 20,000 BTU burners, with a 24"x22" grill area, cast iron grates, stainless steel build, splash guards, 4" legs, and cETLus/ETL-Sanitation listings.
  • Stainless steel frame with splash guards
  • Durable cast iron grates and radiants
  • cETLus & ETL-Sanitation certified
  • 80,000 BTU radiant heat
  • 24" wide countertop for small spaces
  • Four 20,000 BTU burners
Weight187 LBS
Height16 (H)
Width24 (W)
Depth31 (D)
Control TypeManual
Heating SourceRadiant
Total BTU80,000 BTU
ManufacturerComstock-Castle
Power TypeLiquid Propane
Weight187 LBS
Height16 (H)
Width24 (W)
Depth31 (D)
Control TypeManual
Heating SourceRadiant
Total BTU80,000 BTU
ManufacturerComstock-Castle
Power TypeLiquid Propane
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • cETLus Certified certification
  • ETL Sanitation Listed certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Broilers
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Broilers
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco FTG-1236 36" W x 12" D x 4" H 14 Gauge 304 Stainless Steel Floor Trough
Pro IconFree shipping
Yanco BL-112 12.13" Dia. Porcelain Round Coupe Blue Star Plate
Yanco AC-810 10" L x 7" W Super White Porcelain Oval Coupe and Deep Rim Abco Platter