Jade JBR-CM36-RM-LP 36" W Liquid Propane Bistro Range-Mount Cheesemelter - 30,000 BTU
Shop all Jade Commercial Cooking Equipment
SKU:
JBR-CM36-RM-LP
MPN:
JBR-CM36-RM
Commercial design services
  • Single rack with 2" insulated shelf
  • Stainless steel for easy sanitation
  • CSA and NSF certified
  • 36" range-mount design for installation
  • Liquid Propane for consistent energy
  • 30,000 BTU infrared heating for browning
Weight270 LBS
Height20.25 (H)
Width36 (W)
Heat TypeInfrared
MountingRange Mount
Rack Positions1
Width (side - side)25" - 36"
ManufacturerJade
Power TypeLiquid Propane
Control TypeManual
Dimensions17.5 36 20.25
Weight270 LBS
Height20.25 (H)
Width36 (W)
Heat TypeInfrared
MountingRange Mount
Rack Positions1
Width (side - side)25" - 36"
ManufacturerJade
Power TypeLiquid Propane
Control TypeManual
Dimensions17.5 36 20.25
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"