Quantum M2160-69SEC 69" H x 60" W x 21" D Chrome Finish Mobile Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
M2160-69SEC
MPN:
M2160-69SEC
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Five-inch poly stem casters for mobility
  • NSF certified for safe food storage
  • Spacious shelves for ample storage space
  • Mobile design for easy transport
  • Includes security panel set for protection
  • Durable chrome finish for long-lasting use
Weight222 LBS
Height69 (H)
Width21 (W)
Depth60 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialChrome
Weight222 LBS
Height69 (H)
Width21 (W)
Depth60 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialChrome
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf