Quantum MD1836-70SEC 70" H x 36" W x 18" D Chrome Finish Mobile with Dolly Base Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
MD1836-70SEC
MPN:
MD1836-70SEC
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Security panel protects valuables
  • Swivel casters for maneuverability
  • Mobile design for transport
  • Top and bottom shelves for storage
  • Chrome finish for durability
Weight165 LBS
Height70 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialChrome
Weight165 LBS
Height70 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialChrome
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving