Quantum WR86-1848BK 48" W x 86" H x 18" D Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1848BK
MPN:
WR86-1848BK
picture
picture
Commercial design services
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Easy assembly with included components
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal air circulation
Weight68 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight68 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit