Quantum WC14-CB1224P 24" W x 12" D Green Epoxy Antimicrobial Finish Cantilever Single Shelf Post Wall Mount
Shop all Quantum Wall Mounted Restaurant Shelving
SKU:
WC14-CB1224P
MPN:
WC14-CB1224P
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Maximize your storage efficiency with the Quantum WC14-CB1224P wall mount shelf. This 24" W x 12" D shelf features a durable green epoxy antimicrobial finish, ensuring a clean and safe environment for your culinary space.
  • Easy wall mount installation
  • Compact 24" W x 12" D design
  • Supports up to 200 pounds of weight
  • Durable green epoxy antimicrobial finish
  • Includes two 14" posts for stability
  • NSF certified for safe food storage
Weight13 LBS
Height14 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)12"
Filter TypeWall Shelves
FinishEpoxy Coated
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Weight13 LBS
Height14 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)12"
Filter TypeWall Shelves
FinishEpoxy Coated
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wall Mount Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wall Mount Shelving