Quantum WR86-1272C 72" W x 86" H x 12" D Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1272C
MPN:
WR86-1272C
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Includes four adjustable shelves
  • Ideal for kitchen organization
  • Durable chrome plated finish
  • Supports up to 700 pounds
  • Vented design for airflow and hygiene
Weight72 LBS
Height86 (H)
Width12 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight72 LBS
Height86 (H)
Width12 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit