Quantum WC14-CB2430C 30" W x 24" D Chrome Plated Finish Cantilever Single Shelf Post Wall Mount
Shop all Quantum Wall Mounted Restaurant Shelving
SKU:
WC14-CB2430C
MPN:
WC14-CB2430C
Commercial design services
  • Versatile 30" W x 24" D shelf size
  • Supports up to 20 pounds of weight
  • Easy wall mount installation for convenience
  • Durable chrome plated finish for longevity
  • Includes two 14" posts for stability
  • NSF certified for safety and hygiene
Weight20 LBS
Height14 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeWall Shelves
FinishChrome
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Weight20 LBS
Height14 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeWall Shelves
FinishChrome
Width (side - side)30"
  • Wall Mount Shelving
Related products
picture
Rosseto EZ577 (5) 1 Gal. Black Countertop EZ-PRO 5 Dispenser
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco 9-2-36-24L 42" H x 64" W x 28" D 18 Gauge 304 Stainless Steel 2-Compartment Regaline Sink
Pro IconFree shipping
Hatco GR2AHL-36 39.5" W Aluminum High Wattage Glo-Ray Designer Strip Heater with Lights - 120 Volts 980 Watts
Waring WFP145 5/64" Thin Slicing Disc
Glastender BW3-N Plastic Bottle Well
Service Ideas GIU2GDT Drip Tray for GIU2G
Continental Refrigerator RA93SN12-D 93" W Stainless Steel Refrigerated Base Shallow Depth Sandwich Unit - 115 Volts
Sapphire Manufacturing SMS2020-2 45" W x 25.5" D x 44.25" H Stainless Steel 18 Gauge 2-Compartment Sink
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf