Quantum WR54-1860BK-5 60" W x 18" D x 54" H Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1860BK-5
MPN:
WR54-1860BK-5
Commercial design services
  • NSF certified for food service
  • Supports up to 700 pounds
  • Vented design enhances airflow
  • Robust wire shelving for heavy-duty use
  • Five adjustable shelves for storage
  • Antimicrobial black epoxy finish
Weight97 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth60 (D)
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight97 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth60 (D)
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum 2424GY 24" W x 24" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Pro IconFree shipping
picture
Quantum UB10 11.25" W x 18.88" D x 7.63" H Chrome Plated Utility Basket
Pro IconFree shipping
Rosseto HL006 26" H Black Single Bulb Free-Standing Stainless Steel Heat Lamp - 110-250 Volts