Quantum WR54-2436SG-5 36" W x 24" D x 54" H Galvanized Steel Solid Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-2436SG-5
MPN:
WR54-2436SG-5
Commercial design services
  • Supports up to 600 pounds of weight
  • NSF certified for food safety compliance
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable galvanized steel construction
  • Five solid shelves for ample storage
  • Stationary design for stability and strength
Weight107 LBS
Height54 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeStarter Shelving Units
MaterialGalvanized Steel
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleStationary
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishGalvanized Steel
Weight107 LBS
Height54 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)24"
MaterialGalvanized Steel
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleStationary
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishGalvanized Steel
  • Wire Shelving Kit