Quantum WR63-1830GY-5 30" W x 18" D x 63" H Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-1830GY-5
MPN:
WR63-1830GY-5
Commercial design services
  • Compact dimensions fit various spaces
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Includes five vented wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. of weight
Weight56 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)18"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight56 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)18"
FinishEpoxy
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit