Quantum WR63-2130SG 30" W x 21" D x 63" H Galvanized Steel Solid Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2130SG
MPN:
WR63-2130SG
Commercial design services
  • Stationary design for stability and strength
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable galvanized steel construction
  • Includes four solid shelves for storage
  • Supports up to 600 pounds of weight
Weight76 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
MaterialGalvanized Steel
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleStationary
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishGalvanized Steel
Weight76 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)21"
MaterialGalvanized Steel
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleStationary
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishGalvanized Steel
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit