Quantum WR63-1860BK-5 60" W x 18" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-1860BK-5
MPN:
WR63-1860BK-5
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow
  • NSF certified for food safety
  • Ideal for commercial kitchens
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 800 pounds
  • Five adjustable wire shelves
Weight99 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)18"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight99 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)18"
FinishEpoxy
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit