Quantum WR86-1854C-5 54" W x 86" H x 18" D Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1854C-5
MPN:
WR86-1854C-5
Commercial design services
  • NSF certified for foodservice
  • Chrome plated finish resists corrosion
  • 54" W x 86" H x 18" D
  • Five vented wire shelves for airflow
  • 700 Lbs. static load capacity
Weight95 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight95 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Advance Tabco FMG-304 48" W x 30" D 304 Stainless Steel 16 Gauge Galvanized Base Work Table