Quantum WR63-2124C 24" W x 21" D x 63" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2124C
MPN:
WR63-2124C
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes air circulation
  • NSF certified for food safety standards
  • Durable chrome plated wire construction
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. of weight
Weight46 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight46 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21"
FinishChrome
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Advance Tabco SAG-242 24" W x 24" D Stainless Steel 16 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco K-187 Thermostatic Mixing Valve for K-185 and K-186 Faucets
Pro IconFree shipping
Hatco GRS-36-H 36" W Stainless Steel Glo-Ray Heated Shelf - 450 Watts