Quantum WR63-2136BK 36" W x 21" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2136BK
MPN:
WR63-2136BK
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow
  • NSF certified for safety
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 800 lbs
  • Four adjustable wire shelves
Weight58 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight58 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)21"
FinishEpoxy
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Advance Tabco TKMS-368 96" W x 36" D Stainless Steel Base 16 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco K-461A Install Collar
Pro IconFree shipping
Advance Tabco PFS-24B 25.5" W Polymer Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Advance Tabco SU-P-313 Replacement Top Food Shield
Advance Tabco DTC-S30-84L 83" W x 44" H x 30" D 14 Gauge Stainless Steel Legs Clean Straight Dishtable
Thunder Group CR005V 5.5" Dia. Ivory Melamine Round Wide Rim Plate