Quantum WR63-2160C-5 60" W x 21" D x 63" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2160C-5
MPN:
WR63-2160C-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Ideal for commercial kitchen storage
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • Robust chrome-plated wire construction
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 pounds of weight
Weight104 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight104 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)21"
FinishChrome
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit